Göktürkçe Yazı İstekleri

12 Haziran 2010 - Cumartesi | 18:59

Göktürkçeyi öğrenmek için sayfalarımızı ziyaret eden veya kılavuzumuzdan yararlanarak bizlere ulaşan birçok konuğumuz, bizden adının veya herhangi bir özlü sözün Göktürkçe ile nasıl yazılabileceğini soruyor. Çoklukla birine hediye edilecek bir eşyanın üzerine baskı yapmak veya vücuduna dövme yapmak amacıyla soruyor konuklarımız. Bazen ise kafa karıştıran veya Göktürk alfabesinde bulunmayan harflerden oluşan bir sözcüğün yazımı üzerinde tartışmak amacıyla e-postalarınız geliyor.

Bu sayfaya yorum yaparak her türlü istek ve görüşünüzü bize bildirebilirseniz, konuklarımızın da katılımıyla adların veya özlü sözlerin Göktürkçe yazımı üzerinde paylaşımlarda bulunabiliriz. Böylece hem Göktürkçenin yazım kurallarıyla ilgili bilgi edinmiş olur hem de güzel görsellerle kandaşlarımıza yardımcı olmuş oluruz.

Tanrı TÜRK’ü korusun!

Orkun KUTLU

————————————————


Dipçe: İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Son bir ay içinde birçok kişi adının Göktürkçe yazılışını istedi; fakat işlerimin yoğunluğu dolayısıyla sizlere yanıt yazamadım. Bunun için kusura bakmayın. Hem hepinize yanıt vermemin mümkün olmadığı hem de balık vermektense balık tutmayı öğretmenin anlamlı olduğunu düşünerek, artık isteklere yanıt veremeyeceğim. Kılavuzumuzdan yararlanarak Göktürkçe yazım kurallarını öğrenen kandaşlarımız, istekte bulunanlara yardımcı olmaya çalışırlarsa, çok mutlu olurum.
Bu konuya 489 yorum yapılmış.

 1. Gülseren

  13 Eylül 2017 - Çarşamba | 19:18

  İlk önce böyle bir sayfa açtığınız için çok teşekkür ederim , ben Göktürkçe öğrenmek istiyorum
  Kurs gibi bişey varmı ? Bana yardımcı olabilirmisiniz . Tarihin en eski yazısı olan Türkçe yazımızı yaşatmak gerektiğine inanıyorum . Birde Gülseren nasıl yazılıyor ? Özür dileyerek istiyorum .

 2. serdar

  15 Aralık 2017 - Cuma | 00:54

  Size zahmet hocam serdar ismimi Göktürkçe gonderirmisiniz?

 3. Olgun

  14 Haziran 2018 - Perşembe | 21:28

  Gök Türkçe Tanrı Türkü korusun!
  BAŞBUĞ TÜRKEŞ yazabilirmisiniz?
  Saygılarımla.

 4. Deniz

  30 Eylül 2018 - Pazar | 12:37

  İsmimin eski Türkçede yazılımı nasıl. Şimdiden Teşekkür ederim

 5. Mustafa Ali

  12 Temmuz 2020 - Pazar | 17:57

  Ayşe Gökçe nin Göktürkçesi nasıl yazılıyor öğrenebilirmiyim?